fot. PAP/Radek Pietruszka

Trwa IV edycja kampanii „BohaterON – włącz historię!”

Trwa IV edycja kampanii „BohaterON – włącz historię!”. To akcja polegająca na pisaniu kartek i listów do Powstańców Warszawskich. Inicjatywa ma na celu uhonorowanie bohaterów walk o stolicę oraz promocję historii Polski.

W ramach dotychczasowych edycji do Powstańców Warszawskich trafiło ponad 500 tys. listów. W tym roku organizatorzy zachęcają do wysyłania własnoręcznie wykonanych kartek.

O tym, co w listach do bohaterów piszą Polacy, mówił jeden z Powstańców Władysław Rosiński ps. Zapałka.

– Dziękują za poświęcenie, za to, że wytrwaliśmy w tej walce i za to, że jeszcze jesteśmy i coś o tym opowiadamy. Ja odpisuję mniej więcej w ten sposób – jest takie motto: „Walczyć trzeba zawsze ze względu na godność człowieka, choćby nie było szans sukcesu” – powiedział Władysław Rosiński.

W związku z 75. rocznicą Powstania Warszawskiego projekt został rozszerzony o nowe inicjatywy. Ustanowiono między innymi nagrodę BohaterONy, która ma wyróżnić osoby, firmy bądź instytucje za zaangażowaną edukację historyczno-patriotyczną.

Partnerami IV edycji projektu są między innymi PKN Orlen i Narodowy Bank Polski. W inicjatywę włącza się Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Poczta Polska. Akcja wysyłania listów do powstańców potrwa do 2 października.

RIRM

drukuj