fot. twitter.com/parpgovpl/status/1336589807200460800/photo/1

Trwa Forum Przedsiębiorczości zorganizowane przez PARP

Trwa Forum Przedsiębiorczości organizowane z okazji 20-lecia funkcjonowania Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Spotkanie  zostało podzielone na pięć bloków tematycznych, w których wezmą udział reprezentanci świata biznesu, administracji, nauki oraz specjaliści branżowi.

Celem działania Agencji jest realizacja programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną oraz badawczą małych i średnich przedsiębiorstw. To także rozwój regionalny, wzrost eksportu, rozwój zasobów ludzkich oraz wykorzystywanie nowych technologii w działalności gospodarczej.

20 lat funkcjonowania Agencji to dobry czas, aby podzielić się doświadczeniami. W czasie dzisiejszej konferencji przedstawiciele polskich start-upów opowiadają m.in. o ekspansji na rynki zagraniczne i o tym, czy warto inwestować w innowacje.

Ważnym elementem dyskusji jest to, jak COVID-19 wpływa na dzisiejsze firmy – czy zmienia model ich działania i wpływa na myślenie o przyszłości.

To bardzo ważne, aby dziś rozmawiać o tym, jak mądrze reagować na kryzys – powiedział podczas gościnnego wystąpienia wicepremier, minister rozwoju, Jarosław Gowin.

– Kryzys wywołany przez pandemię stawia przedsiębiorców w sytuacji, która ciągle wymaga zmian w prowadzonych biznesach, stosowania nowych narzędzi i modeli biznesowych, które także często wymagają nowych kompetencji. Pandemia może zmienić na zawsze branżę i rynki – wskazał Jarosław Gowin.

Forum Przedsiębiorczości można śledzić za darmo online na stronie www.parp.gov.pl. Konferencja potrwa do godz. 16.00.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj