Mieszkańcy Opatowa walczą o obwodnicę

Mieszkańcy Opatowa od wielu lat domagają się budowy obwodnicy miasta. Sprawa była dziś poruszona podczas programu „Po stronie Prawdy” w TV Trwam.

Mieszkańcy Opatowa do tej pory bezskutecznie apelowali w tej sprawie do ministra transportu Sławomira Nowaka oraz GDDKiA. Sytuacja jest bardzo poważna; lokalna społeczność ma już dość korków, które paraliżują ich miasto – akcentuje poseł Krzysztof Lipiec.

Przez to miasto przebiegają dwie krajowe drogi o bardzo dużym natężeniu ruchu i tak naprawdę w godzinach szczytu, całe to miasto jest zablokowane, ale nie tylko miasto również drogi dojazdowe. Miejscowa ludność ma ogromne problemy z przemieszczaniem się. Ta sytuacja jest dramatyczna również dla tych, którzy przemierzają krajowe drogi. Kierowcy muszą stać w kilkunastu kilometrowym korku. To z całą pewnością nikomu nie służy. Dlatego też czynimy takie starania, aby odblokować budowę obwodnicy. Wiele procedur zostało już przygotowanych. To wszystko zostało wstrzymane na skutek zreformowania krajowego programu budowy i modernizacji dróg przygotowanych przez GDDKiA a zatwierdzonych przez ministra transportu – powiedział poseł Krzysztof Lipiec.

Poseł jednocześnie podkreśla, że przy dużym nacisku społecznym istnieje duża szansa, aby zmienić krajowy program budowy dróg i wybudować tak długo wyczekiwaną przez mieszkańców Opatowa obwodnicę.

Udało się odblokować trudne miejsca w infrastrukturze drogowej. To miejsca, które są mniej kłopotliwe niż sam Opatów, przede wszystkim dla kierowców. Natomiast, jeśli chodzi o Opatów takie rzeczy nie dzieją się, dlatego też chcemy bardzo wyraźnie i głośno powiedzieć rządzącym: Tak dalej być nie może! Jestem przekonany, że interwencja w TV Trwam „Po stronie Prawdy” będzie słyszalna przez rządzących – tak, aby można było wyjść naprzeciw oczekiwaniom lokalnych społeczności, która bardzo mocno tym problemem jest zainteresowana – zaznaczył poseł Krzysztof Lipiec.

RIRM

drukuj