fot. msit.gov.pl

Trwa 6. edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”

W całym kraju trwa 6. edycja akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”. Do jutra możemy skorzystać z tańszych ofert blisko 900 podmiotów.

50 proc. mniej zapłacimy m.in. udając się do wybranych muzeów czy obiektów sportowo-rekreacyjnych, a także odwiedzając restauracje. Niższe ceny obowiązują też w przypadku niektórych ofert noclegów i transportu publicznego.

Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to wspólna inicjatywa resortu sportu i turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

Przedsięwzięcie ma zachęcić do korzystania z ofert turystycznych także poza sezonem urlopowym – mówi rzecznik prasowy POT Grzegorz Cendrowski.

– Zależy nam na tym, aby Polacy podróżowali nie tylko w tych dwóch najważniejszych momentach tzn. w wakacje i podczas ferii, ale tak, aby poznawali piękno Polski właśnie jesienią i wiosną, kiedy dwa razy w roku odbywa się ta akcja. W tej edycji akcji biorą udział 894 podmioty i tutaj mamy wzrost o ok. 20 proc. podmiotów w stosunku do jesiennej edycji. Jeśli chodzi o to, co można wybierać, to mamy najwięcej ofert, jeśli chodzi o zakwaterowanie – to jest 37 proc., ale to jest oczywiście bardzo ważne; żeby gdzieś pojechać, każdy musi gdzieś mieszkać. Mamy także oferty zwiedzania, oferty związane z gastronomią, z kulturą i sztuką, czyli różne muzea. Także coraz więcej klubów sportowych wchodzi do naszej akcji. Do akcji weszły także PLL LOT – podkreśla Grzegorz Cendrowski.   

Akcja „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” organizowana jest od 2016 roku. Jest skierowana zarówno do branży turystycznej, jak i turystów. Październikowa jej edycja przyciągnęła 165 tys. osób.

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie polskazobaczwięcej.pl.

RIRM

drukuj