fot. pixabay.com

Trudny czas dla bezdomnych. Nie bądźmy obojętni

W związku z niską temperaturą policja, strażnicy miejscy i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej apelują o zwracanie uwagi na osoby bezdomne.

Panujące na zewnątrz niskie temperatury sprawiają, że wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osób bezdomnych. Każdego dnia i każdej nocy funkcjonariusze straży miejskiej sprawdzają miejsca, w których mogą przebywać  takie osoby.

– Funkcjonariusze na własną rękę odwiedzają pustostany, różne inne miejsca, w których takie osoby mogą się znajdować – Mówi Leonard Wawrzyniak, rzecznik Straży Miejskiej w Gdyni.

Potrzebujący mogą znaleźć pomoc w schroniskach, ogrzewalniach i noclegowniach nawet w czasie pandemii.

– Abyśmy mogli zapewnić im bezpieczeństwo, dać schronienie, ciepły posiłek, żeby mogli się rozgrzać, żeby mogli skorzystać z dodatkowej ciepłej i czystej odzieży – podkreśla Anna Olbryt z Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta we Wrocławiu.

Nie wszyscy bezdomni chcą skorzystać z takiej pomocy. Wielu woli pozostać w szałasach, altanach lub prowizorycznych, zbudowanych przez siebie ,,domach”.

– Jeżeli osoba bezdomna nie chce pomocy, niestety funkcjonariusze wtedy nie mogą nic zrobić – zwraca uwagę Leonard Wawrzyniak.

Nie bądźmy obojętni na osoby, które potrzebują naszej pomocy. Wystarczy jeden telefon pod numer 112 lub 997, by uratować komuś życie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl