fot. PAP/Grzegorz Momot

TPN: Niekorzystne warunki na szlakach; wolontariusze sprzątają Tatry

Warunki do uprawiania turystyki w Tatrach są niekorzystne; na szlakach miejscami jest mokro i ślisko, szczególnie na kamieniach. Na odcinkach leśnych zalega błoto i występują kałuże – poinformował w sobotę Tatrzański Park Narodowy. Mimo deszczu tysiące osób sprząta Tatry.

Wolontariusze biorą w sobotę udział w 10. edycji akcji Czyste Tatry ekoMałopolska. Jak poinformowali organizatorzy, w projekcie bierze udział 4 tys. osób. Mimo deszczu wyszli oni na górskie szlaki, aby zbierać śmieci.

TPN wydał w sobotę komunikat o niekorzystnych warunkach na szlakach i zaapelował, aby przed wyjściem w góry sprawdzić prognozę pogody, zaplanować swój pobyt, wziąć też pod uwagę panujący ruch turystyczny.

Pracownicy parku podkreślają, że tego lata ruch turystyczny w Tatrach jest bardzo duży. Zatory tworzą się szczególnie w miejscach wyposażonych w sztuczne ułatwienia, np. łańcuchy – zwłaszcza w rejonie Giewontu, Świnicy, Rysów oraz Orlej Perci.

IMGW zapowiedział na sobotę opady deszczu i burze, które najsilniejsze będą na południu, w centrum i na wschodzie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl