fot. PAP

Toruń: manifestacja pod hasłem „Rząd do dymisji”

Kolejna manifestacja pod hasłem „Rząd do dymisji”. Tym razem w Toruniu. To odpowiedź na tzw. aferę taśmową, która skompromitowała czołowych polskich polityków.

Manifestacja odbędzie się dziś o godz. 17:00 przed pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu, a następnie na ulicy Żeglarskiej pod biurem poselskim Platformy Obywatelskiej.

– Powodem protestu jest niezadowolenie z rządu. Tak naprawdę Donald Tusk rzuca jedynie kiełbasą wyborczą i nie zamierza spełniać swoich obietnic. Tak samo bardzo źle zachowywali się inni ministrowie, nie wspomnę o języku, w którym były prowadzone te dyskusje. Protest rozpocznie przed pomnikiem Kopernika w Toruniu o godz. 17:00. Wezmą w nim udział liczne organizacje z Torunia i okolic. Do tej pory na Facebooku swój udział zgłosiło ponad 500 osób – powiedział Maciej Sławiński, przewodniczący zgromadzenia.

Wczoraj młodzi Polacy protestowali w Sopocie, przed domem premiera Donalda Tuska.


Pobierz

Pobierz

W miniony wtorek antyrządowe manifestacje odbyły się w Warszawie i Krakowie.

Podczas protestów młodzi ludzie domagali się dymisji gabinetu Donalda Tuska i powołania sejmowej komisji śledczej w sprawie afery taśmowej.

Wcześniej we wszystkich miastach wojewódzkich pod hasłem ustąpienia rządu Donalda Tuska demonstrowała młodzież narodowa.

RIRM

 

drukuj