fot. pixabay.com

TikTok zapowiada walkę z dezinformacją nt. Holokaustu

Popularna platforma społecznościowa TikTok wprowadziła dziś, z okazji Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, nową funkcję, której celem jest walka z dezinformacją na temat Holokaustu. W jej ramach będzie m.in. przekierowywała użytkowników na stronę prowadzoną przez Światowy Kongres Żydów.

Użytkownikom, którzy wpiszą w wyszukiwarce aplikacji terminy związane z Holokaustem, wyświetli się baner przekierowujący ich na stronę aboutholocaust.org – witrynę prowadzoną przez Światowy Kongres Żydów i UNESCO, na której znajdują się informacje o historii Holokaustu (Szoa). Link pojawi się też podczas przeglądania hasztagów takich, jak #Holocaust czy #HolocaustSurvivor.

Nową funkcję ogłoszono 27 stycznia, kiedy przypada Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu, obchodzony w rocznicę wyzwolenia przez Armię Czerwoną w 1945 roku niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau.

Platforma – jak podaje agencja Jewish Telegraphic Agency – zamierza walczyć z mową nienawiści i konsultuje się w tym celu z Ligą Antydefamacyjną (mającą na celu walkę z nienawiścią i uprzedzeniami wobec żydów).

„Potępiamy antysemityzm we wszystkich jego formach i wdrażamy kombinacje technologii i zespołów moderujących w celu usunięcia treści i kont antysemickich z naszej platformy, w tym negowania Holokaustu (…)” – zapewnił TikTok w oświadczeniu.

Aplikacja należąca do chińskiego przedsiębiorstwa ByteDance oraz inne platformy społecznościowe są krytykowane za brak kontroli nad rozprzestrzenianiem się dezinformacji na temat Holokaustu i antysemityzmu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl