fot. Paulina Lęcznar

Terytorialsi przykładem dla najmłodszych

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług” z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka dadzą przykład najmłodszym oddając krew. To już kolejny raz terytorialsi zdecydowali się odpowiedzieć na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W tym dniu wojsko również przygotowało ciekawe atrakcje dla dzieci. 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka żołnierze 3.PBOT oddadzą krew. „Terytorialsi mają pomoc we krwi” to hasło, na które żołnierze od początku istnienia brygady reagują natychmiast. Dlatego z głębi serca, dla swoich bliskich, sąsiadów i społeczeństwa w najbliższą środę (2 czerwca) krew odda blisko 50 żołnierzy wraz ze swoimi rodzinami. Krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wraz z personelem rozpocznie pracę o godz. 9.00 na placu zabaw przy ul. Bieckiej (Osiedle Projektant).

Żołnierze 31. Batalionu Lekkiej Piechoty z Rzeszowa przygotowali punkt promocyjny połączony z pokazem sprzętu wojskowego, który jest na wyposażeniu każdego Terytorialsa. Dla naszych milusińskich nasi żołnierze przygotowali wiele ciekawych atrakcji na które już dzisiaj serdecznie zapraszamy.

***

Od kwietnia żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej założyli Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża „Terytorials”. To ich pierwsza  inauguracyjna  zbiórka krwi. W podkarpackiej brygadzie służy ok 600 honorowych dawców krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób niejednokrotnie bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi.  W sumie od powstania 3. PBOT żołnierze oddali 1567 litrów krwi.  W ostatnim czasie terytorialsi wsparli Regionalne i Terenowe Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa na Podkarpaciu w następujących projektach: „Terytorialsi mają pomoc we Krwi”, „SpoKREWnieni Służbą”, „Apel – Krew”, „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”, „Kropla drąży skały”, „Krwioobieg Terytorialsa” czy też „100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości”.

„Zawsze gotowi, Zawsze blisko”

kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy  3.Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego

drukuj