fot. pixabay.com

Tatrzański PN apeluje o niewchodzenie na lód na jeziorach

Władze Tatrzańskie Parku Narodowego (TPN) apelują do turystów o niewchodzenie na taflę zamarzających górskich jezior, w tym Morskiego Oka. Lód w wielu miejscach jest bardzo cienki i z łatwością może się załamać – czytamy w komunikacie TPN.

Lód jest jeszcze zbyt cienki, aby móc po bezpiecznie po nim chodzić. Grubość tafli np. na Morskim Oku wynosi około 6 cm. Wejście na zamarzające jezioro może grozić śmiertelnym niebezpieczeństwem – ostrzegają władze parku.

W miniony weekend na taflę Morskiego Oka, mimo informacji o niebezpieczeństwie, wchodziło wielu turystów. W mediach społecznościowych pojawił się także film, jak dwóch turystów jeździ na łyżwach po zamarzniętym Czarny Stawie Gąsienicowym.

W Tatrach leży niewiele śniegu. Szlaki turystyczne są oblodzone, a miejscami wystają na nich kamienie. Ślisko jest również na szlakach położonych w dolinach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl