Tatrzański Park Narodowy zachęca do kupna e-biletów

Władze Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) zachęcają turystów odwiedzających Tatry do zakupu e-biletów. Wejściówki sprzedawane przez aplikację mobilną kosztują 1 zł. Za te z tradycyjnych kas trzeba zapłacić 5 zł. Do kupienia jest 20 tys. e-biletów.

Sprzedaż e-biletów do Tatrzańskiego Parku Narodowego wprowadzono z początkiem maja w aplikacji SkyCash. W lipcu do tej usługi dołączyła aplikacja mPay. Dotychczas z tej formy płatności za wejście w Tatry skorzystało prawie 3,2 tys. osób.

„W lipcu zauważyliśmy znaczący wzrost zainteresowania tą formą zakupu i liczymy na wzrost popularności tej formy płatności. Korzyść dla kupującego jest m.in. taka, że unika się stania w kolejkach, ponieważ osoby z e-biletami są obsługiwane poza kolejnością. Należy jednak pamiętać, że na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego nie zawsze jest dostęp do internetu, dlatego zakupu warto dokonać odpowiednio wcześniej, np. w miejscu zakwaterowania. Połączenie z siecią nie jest natomiast potrzebne do wyświetlania zakupionych biletów, które w momencie transakcji zostają automatycznie zapisane w zakładce „Kontrola biletów” – powiedziała PAP Paulina Kołodziejska z TPN.

Promocja dotyczy biletów jednorazowych, których standardowe ceny to 5 zł (normalne) i 2,5 zł (ulgowe). Użytkownicy mPay mogą korzystać z promocji wielokrotnie – aż do wyczerpania puli 20 tys. biletów, ale nie dłużej niż do końca roku. W ramach jednej transakcji można kupić pięć promocyjnych wejściówek, np. dla członków rodziny, znajomych lub uczestników grupowej wycieczki.

Aby skorzystać z promocji, należy w aplikacji mPay wybrać znaczek „Tatrzański Park Narodowy”. W kolejnym kroku użytkownik wybiera z listy bilet jednorazowy i określa liczbę kupowanych wejściówek. Podczas kontroli biletów pokazuje się kod wyświetlany na ekranie smartfona.

Według danych TPN najwięcej turystów przyjeżdża w Tatry w sierpniu. Wówczas przed punktami wejściowymi do Parku tworzą się długie kolejki. Najbardziej oblegany jest punkt na Polanie Palenica, gdzie rozpoczyna się trakt do Morskiego Oka. Wprowadzenie e-biletów ma zlikwidować kolejki do kas.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl