Tajemnicza śmierć radnego

Jest znana przyczyna śmierci radnego z Głogowa – Pawła Chruszcza. Jak poinformowała prokuratura okręgowa w Legnicy mężczyzna zmarł na skutek uduszenia. Wczoraj znaleziono go powieszonego na słupie elektrycznym. Nieoficjalnie miał przekazać CBA informacje na temat afery korupcyjnej.

Według wstępnej sekcji zwłok radny Paweł Chruszcz zmarł w wyniku uduszenia. Na jego szyi znaleziono bruzdę wisielczą. Jak dokładnie do niej doszło – to ustalą śledczy po wykonaniu dodatkowych badań poinformowała prokuratura okręgowa w Legnicy.

Sprawa śmierci głogowskiego radnego może mieć drugie dno. Jego zaginięcie zgłoszono na policję w środę wieczorem. Wczoraj po południu znaleziono go powieszonego. Jak informują media w dniu zaginięcia miał się spotkać z funkcjonariuszem Centralnego Biura Antykorupcyjnego, któremu zamierzał przekazać informacje na temat miejskiej afery korupcyjnej. Wcześniej ujawnił nieprawidłowości, do jakich dochodziło w jednym z prywatnych przedszkoli w Głogowie oraz fakt, że budynek wykupiono za 900 tysięcy złotych w ratach na 5 lat.

Paweł Chruszcz był bratem posła Sylwestra Chruszcza. Miał 42 lata, żonę i dwójkę dzieci. Rodzina oraz przyjaciele nie wierzą w samobójstwo radnego. Jak mówią, nie miał ku temu żadnych powodów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj