fot. flickr.com

Szkocja szykuje się na brexit

Szkocja szykuje alternatywne wyjście na wypadek pomyślnego brexitu. Szefowa autonomicznego rządu Szkocji zapowiada, że kraj może w relatywnie krótkim czasie przystąpić do Unii Europejskiej. 

W Szkocji rozpoczyna się kampania wyborcza. Tymczasowa szefowa rządu i liderka Szkockiej Partii Narodowej Nicola Sturgeon zapowiedziała, że jeśli jej kraj zostanie wypchnięty z granic UE, to szybko znajdzie drogę powrotną.

– Rozumiemy warunki, które musielibyśmy spełnić oraz dyskusje, które należałoby przeprowadzić. Ale jeśli będziemy w sytuacji, w której Szkocja zostanie wypchnięta z Unii Europejskiej, wówczas będziemy poszukiwać drogi powrotnej – zaznaczyła Nicola Sturgeon.

W tej chwili największy problem, który uniemożliwia Szkocji dołączenie do Unii, to deficyt budżetowy, który wynosi około 7 proc. PKB. Byłby więc najniższy w UE. Według premier nadwyżka byłaby możliwa, ale tylko wtedy, kiedy kraj pozostanie członkiem wspólnoty.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl