Sześciu policjantów zabitych w samobójczych zamachach w Pakistanie

Co najmniej sześciu policjantów zginęło, a 15 zostało rannych we wtorek w trzech rebelianckich atakach samobójczych w okolicy Kwety, stolicy prowincji Beludżystan w południowo-zachodnim Pakistanie – podały lokalne władze.

Minister spraw wewnętrznych Beludżystanu poinformował, że pierwszy zamachowiec samobójca wysadził się w pobliżu paramilitarnego punktu kontrolnego Frontier Corps, poza miastem Kweta, po tym, gdy został zauważony przez strażników. Chwilę później w tym samym miejscu drugi z zamachowców otworzył ogień z karabinu w kierunku policjantów, raniąc ośmiu z nich, po czym został zastrzelony. Trzeci atak miał miejsce na drodze do lotniska, gdy zamachowiec jadąc motorem uderzył w policyjną ciężarówkę. Wówczas zginęło co najmniej sześciu policjantów.

W Kwecie, stolicy niespokojnej prowincji Beludżystan, działają zarówno zbrojne organizacje separatystyczne, jak i talibowie i dżihadyści. Beludżystan jest ważnym elementem w gospodarczym korytarzu energetycznym i infrastrukturalnym, który Chiny zamierzają zbudować w ramach globalnej inicjatywy Pasa i Szlaku.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl