fot. twitter.com

Szef węgierskiej dyplomacji: Więzi polsko-węgierskie nadal będą ścisłe

Węgry i Polska nadal będą ściśle współpracować i stale uzgadniać ze sobą swoje posunięcia – oświadczył dzisiaj szef dyplomacji węgierskiej Peter Szijjarto na swoim profilu na Facebooku, przypominając o mianowaniu nowym szefem polskiej dyplomacji Zbigniewa Raua.

„Ustaliliśmy, że będziemy ściśle współpracować w Unii Europejskiej i stale będziemy uzgadniać nasze kroki, zwłaszcza odnośnie do przypuszczanych na nas ataków. Potwierdziliśmy też, że ochrona chrześcijańskich społeczności i wartości nadal będzie nam leżeć na sercu, zaoferowałem mu (tj. Zbigniewowi Rauowi) też wszelką pomoc, aby polska prezydencja w V4 była udana” – napisał Peter Szijjarto.

Węgierski minister powiedział, że przez telefon pogratulował Zbigniewowi Rauowi nominacji i obaj z uznaniem wypowiedzieli się o wielowiekowej przyjaźni i sojuszu miedzy dwoma krajami.

Peter Szijjarto oznajmił, że bardzo lubił współpracować z Jackiem Czaputowiczem, ale z radością oczekuje na współpracę również z nowym polskim ministrem spraw zagranicznych.

Dodał, że następnie dni spędzi wspólnie z polskim kolegą: najpierw na posiedzeniu ministrów spraw zagranicznych w Berlinie, a potem na forum strategicznym w Bledzie.

PAP

drukuj