fot. PAP/Piotr Nowak

Szef MSZ uda się dziś z wizytą do Królestwa Danii

Szef MSZ Jacek Czaputowicz uda się w czwartek się z wizytą do Królestwa Danii poinformowało MSZ. Tematami rozmów szefa polskiej dyplomacji w Kopenhadze mają być m.in. kwestie bezpieczeństwa i współpraca w ramach NATO, a także partnerstwo energetyczne i współpraca gospodarcza.

Biuro rzecznika prasowego MSZ poinformowało w środę, że Czaputowicz spotka się w Kopenhadze z duńskim ministrem spraw zagranicznych Jeppem Kofodem.

Najważniejszymi tematami rozmów ministrów spraw zagranicznych: Polski i Danii, będą kwestie bezpieczeństwa, współpraca w ramach Paktu Północnoatlantyckiego, polsko-duńskie partnerstwo energetyczne, współpraca gospodarcza i zagadnienia z bieżącej agendy UE – poinformowało MSZ.

Minister Czaputowicz spotka się także z przedstawicielami Komisji Spraw Zagranicznych Folketingu (parlament Danii). Przy okazji wizyty w Kopenhadze wygłosi również wykład w kopenhaskim kampusie Uniwersytetu w Aalborgu. Spotka się też z przedstawicielami duńskiej Polonii.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl