fot. PAP/Radek Pietruszka

Szef MSZ spotkał się w Warszawie z szefem węgierskiej dyplomacji

Współpraca dwustronna (w tym w dziedzinie projektów rozwojowych i pomocy humanitarnej) oraz współpraca regionalna w ramach Grupy Wyszehradzkiej i plany polskiej prezydencji w V4 były tematami czwartkowych rozmów w Warszawie szefa MSZ Zbigniewa Raua z szefem węgierskiej dyplomacji Peterem Szijjarto.

Jak dodał w komunikacie resort spraw zagranicznych, szefowie dyplomacji Polski i Węgier omówili także aktualne kwestie agendy europejskiej, dotyczące Wieloletnich Ram Finansowych oraz Paktu Migracyjnego.

„W dobie pandemii współpraca wyszehradzka ma jeszcze większe znaczenie niż dotychczas” – podkreślił szef polskiej dyplomacji w rozmowie z Peterem Szijjarto.

Polski resort dyplomacji poinformował ponadto, że Zbigniew Rau zaprosił także swojego węgierskiego odpowiednika do udziału w organizowanej przez Polskę Międzynarodowej Konferencji Ministerialnej ws. wolności religii lub przekonań, która odbędzie się w formule wirtualnej 16-17 listopada 2020 r. Peter Szijjarto przyjął zaproszenie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl