fot. twitter.com/MSZ_RP

Szef MSZ o spotkaniu z F. Timmermansem: To była dobra rozmowa

To była pierwsza, ale dobra rozmowa – tak szef polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz ocenił spotkanie z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Fransem Timmermansem. Minister spraw zagranicznych dodał, że rozmowy będą kontynuowane w przyszłości.

Do spotkania obu polityków doszło w niedzielę wieczorem w Brukseli. Wśród tematów ich rozmów była m.in. sprawa uruchomienia przez KE artykułu 7 Traktatu o UE wobec Polski. O szczegółach Jacek Czaputowicz poinformował na antenie TVP INFO.

– Wymieniliśmy nasze opinie nt. kwestii art. 7, osiągnęliśmy wiele zbieżnych punktów i zgodziliśmy się w wielu kwestiach. Generalnie omówiliśmy kwestie funkcjonowania TK w Polsce. Powiedziałem, jak my to widzimy, że on jest w pełni legalny. Umówiliśmy się na dalsze konsultacje na szczeblu ekspertów i zaprosiłem pana Fransa Timmermansa do Warszawy – powiedział Jacek Czaputowicz.

Minister spraw zagranicznych powiedział także, że rozmawiał z wiceprzewodniczącym KE o „sprawach uchodźczych”.

„Panu Timmermansowi zależało na tym, aby Polska angażowała się w kwestie ochrony granicy. Co jest też zbieżne z naszą polityką” – stwierdził szef polskiej dyplomacji.

Przy okazji wizyty w Brukseli, minister Czaputowicz poinformował, że kierownictwo przedstawicielstwa polskiego przy UE obejmie Andrzej Sadoś. Był on wiceministrem spraw zagranicznych w rządzie Jarosława Kaczyńskiego.

RIRM

drukuj