Szef MSWiA przedstawił kandydatów na stanowisko szefa KBW

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawił trzy kandydatury na szefa Krajowego Biura Wyborczego. Są to urzędnik Magdalena Pietrzak, obecny zastępca Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych Mirosław Sanek, oraz obecny wiceszef KPRM Paweł Szrot.

Resort zapewnia, że wszyscy kandydaci nie są członkami żadnej partii politycznej. Każdy z nich posiada wykształcenie prawnicze. Osoby te mają posiadać doświadczenie zawodowe potrzebne do objęcia funkcji zaufania publicznego.

Wszyscy kandydaci uzyskali pozytywne opinie Szefów Kancelarii Sejmu, Senatu i Prezydenta RP.

To, że konkurs został rozpisany i pojawili się kandydaci cieszy – powiedział Józef Orzeł, z Ruchu Kontroli Wyborów. Dodał, że liczy na sprawne powołanie nowego szefa KBW.

Nie można było liczyć na to, że Krajowe Biuro Wyborcze pod dotychczasowym kierownictwem pani Beaty Tokaj zapewni uczciwe, rzetelne i profesjonalne wybory. To, że Państwowa Komisja Wyborcza i szefowa KBW kilkakrotnie, a może kilkunastokrotnie mówili, że nie są w stanie zagwarantować rzetelnych wyborów przy zmianie prawa, które się dokonało, a jest to władza wykonawcza i musi się podporządkować władzy ustawodawczej, to powinni się oni wszyscy podać do dymisji natychmiast. Nie może tak być, że PKW czy KBW  mówią, że mamy takie prawo, ale nie będziemy go przestrzegać, bo nie umiemy podkreślił Józef Orzeł.

Według szefa MSWiA kandydatury przedstawione PKW pozwolą na sprawne i terminowe powołanie Szefa Krajowego Biura Wyborczego. A ten niezwłocznie włączy się w działania mające na celu przeprowadzenie procesu wyborczego. Zgodnie z procedurą PKW wybiera szefa KBW spośród kandydatów przedstawionych przez szefa MSWiA.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl