PAP/Przemysław Piątkowski

Szef MON zachęca wszystkie młode osoby, by rozpoczęły służbę w Wojsku Polskim

Zachęcam wszystkie dorosłe, młode osoby do tego, aby przystąpiły do wojska, by rozpoczęły służbę w Wojsku Polskim – powiedział podczas Pikniku „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że jego priorytetem jako ministra obrony narodowej jest to, by Wojsko Polskie było coraz liczniejsze. Wskazał, że tworzone są nowe oddziały zarówno Wojsk Obrony Terytorialnej, jak i wojsk operacyjnych.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1406285929090850821

Minister zachęcał do uczestnictwa w uroczystościach związanych z rocznicą Bitwy Warszawskiej. Poinformował, że 14 sierpnia, w dzień poprzedzający rocznicę Bitwy Warszawskiej, o godz. 12.00 w Ossowie rozpocznie się festyn. Mariusz Błaszczak zachęcał do udziału w tym festynie, dodając, że na uczestników czeka wiele atrakcji m.in. pokazy sprzętu wojskowego.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1406265004291244039

Dodał, że zwieńczeniem dnia będzie o godz. 21.00 uroczystość przy krzyżu księdza Ignacego Skorupki, który poległ w Bitwie Warszawskiej.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1406262272851390473

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl