Szef MON rozmawiał z ambasador USA m.in. o obecności sił USA w Polsce

Obecność żołnierzy USA w Polsce, bezpieczeństwo na wschodniej flance i współpraca w NATO, były tematami rozmowy szefa MON Mariusza Błaszczaka z ambasador USA Georgette Mosbacher. O spotkaniu poinformował we wtorek na Twitterze minister obrony.

„Dziś spotkałem się z nową ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher @USAmbPoland. W bardzo dobrej atmosferze rozmawialiśmy o obecności żołnierzy USA w Polsce, o bezpieczeństwie na wschodniej flance i o współpracy w NATO. Razem jesteśmy silniejsi. Życzę powodzenia Pani Ambasador” – napisał Mariusz Błaszczak na Twitterze.

Mosbacher – również na Twitterze – podziękowała za spotkanie i zapewniła o bardzo dobrej współpracy wojskowej między naszymi krajami.

„Bardzo dziękuję Panie Ministrze. Polsko-amerykańska współpraca wojskowa jest bardzo dobra i jestem przekonana, że będzie jeszcze lepsza” – napisała Georgette Mosbacher.

Georgette Mosbacher jest pierwszą kobietą w historii polsko-amerykańskich stosunków, która objęła stanowisko ambasadora w Warszawie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl