fot. TVP info

Szef MON rozmawiał z ambasador USA m.in. o obecności sił USA w Polsce

Obecność żołnierzy USA w Polsce, bezpieczeństwo na wschodniej flance i współpraca w NATO, były tematami rozmowy szefa MON Mariusza Błaszczaka z ambasador USA Georgette Mosbacher. O spotkaniu poinformował we wtorek na Twitterze minister obrony.

„Dziś spotkałem się z nową ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher @USAmbPoland. W bardzo dobrej atmosferze rozmawialiśmy o obecności żołnierzy USA w Polsce, o bezpieczeństwie na wschodniej flance i o współpracy w NATO. Razem jesteśmy silniejsi. Życzę powodzenia Pani Ambasador” – napisał Mariusz Błaszczak na Twitterze.

Mosbacher – również na Twitterze – podziękowała za spotkanie i zapewniła o bardzo dobrej współpracy wojskowej między naszymi krajami.

„Bardzo dziękuję Panie Ministrze. Polsko-amerykańska współpraca wojskowa jest bardzo dobra i jestem przekonana, że będzie jeszcze lepsza” – napisała Georgette Mosbacher.

Georgette Mosbacher jest pierwszą kobietą w historii polsko-amerykańskich stosunków, która objęła stanowisko ambasadora w Warszawie.

PAP/RIRM

drukuj