Szczecin: Jarmark Niepodległościowy

Bieg Niepodległościowy, tzw. fotobudka z patriotycznymi rekwizytami i wspólne pamiątkowe zdjęcie – to tylko niektóre z atrakcji zbliżających się obchodów 100-lecia niepodległości w Szczecinie.

11 listopada w Alej Kwiatowej odbędzie się Jarmark Niepodległościowy, który oficjalnie ruszy przed południem – poinformowali organizatorzy przedsięwzięcia. Otworzy go Bieg Niepodległościowy.

W ciągu dnia będzie tam można m.in. wysłuchać koncertów, a najmłodsi będą mieli szansę wziąć udział w konkursach przygotowanych specjalnie dla nich. W ustawionej w centralnym miejscu hali będzie można spotkać laureatów konkursu „Zrobione w Szczecinie”. Na miejscu stanie także tzw. fotobudka z patriotycznymi rekwizytami.

100-lecie odzyskania niepodległości będzie także okazją do zrobienia wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

Podczas spotkania rozstrzygnięty zostanie także konkurs plastyczny „Taki Szczecin stworzymy”. Prace uczniów szczecińskich podstawówek będzie można oglądać w trakcie trwania imprezy, podobnie jak żaglowce wykonane przez uczniów szkoły podstawowej nr 56, którzy za okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości wykonali 100 modeli różnych jednostek.

Wydarzenie jest częścią akcji „Codziennie Polskę TworzyMy” zorganizowanej przez miasto Szczecin, by uczcić setną rocznicę odzyskania. W jej ramach przeprowadzono m.in. cykl wywiadów ze znanymi osobami związanymi ze Szczecinem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl