fot. R.Sobkowicz/Nasz Dziennik

Szczątki siedmiu innych osób w trumnie ofiary katastrofy smoleńskiej

Wyniki kolejnych ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej ujawniają szokujące informacje. W trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego znajdowały się szczątki jeszcze siedmiu innych osób, które zginęły 10 kwietnia 2010 roku. O sprawie poinformował dziennik „Fakt”.

Wdowa po generale na łamach gazety powiedziała, że w trumnie stwierdzono obecność fragmentów innych ciał, m.in. części głów czy dodatkowej ręki.

Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej ma nadzieję, że po wszystkich ekshumacjach prokuratura postawi zarzuty b. minister zdrowia Ewie Kopacz. Przypominają, że to ona zapewniała, iż Rosjanie przeprowadzili sekcje z należytą starannością.

Europoseł Beata Gosiewska, która w katastrofie smoleńskiej straciła męża, była pytana o postawienie Ewy Kopacz przed Trybunałem Stanu.

– Myślę, że to jest zbyt łagodne i polityczne rozwiązanie. Uważam, że powinny być postawione zarzuty karne. Pani Kopacz między innymi powinna za to odpowiedzieć. Naprawdę to jest skandal, barbarzyństwo. Przez te siedem lat tak obrzydzono Polakom sprawę Smoleńska, tak znieczulono, powstała znieczulica w dużej części społeczeństwa. Obrażano i ofiary, i nas jako osoby pokrzywdzone, natomiast pani Kopacz po tym została premierem, marszałkiem Sejmu, pan Donald Tusk został „królem Europy” – mówiła Beata Gosiewska.

Prokuratura przeprowadza kolejne ekshumacje ofiar w związku z możliwą zamianą ciał oraz nieprawidłowościami w rosyjskiej dokumentacji sekcyjnej. Śledczy chcą do końca roku przeprowadzić jeszcze 32 ekshumacje; kolejne 26 zaplanowano na 2018 r.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj