By See File history below for details.For further informations, see also: en:Syrian Arab Republic and the en:United Arab Republic. - Syria Permanent Mission to the United Nations;FOTWBASED ON THIS CONSTRUCTION SHEET:, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=448257

Syria: MSZ zapowiada odparcie tureckiej ofensywy wszelkimi środkami

MSZ w Damaszku potępiło planowaną przez Turcję ofensywę w północno-wschodniej Syrii, którą określiło jako „bezczelne pogwałcenie” międzynarodowego prawa. Resort zapowiedział odparcie ataku wszelkimi środkami – napisała AP.

W oświadczeniu oskarżono o to, co się dzieje, niektóre kurdyjskie grupy, podkreślając, że zostały one wykorzystane jako narzędzie służące „amerykańskiemu projektowi”.

Rząd „jest gotowy do przyjęcia marnotrawnych synów, kiedy się opamiętają” – dodano. Jak zauważa Reuters, jest to odniesienie do władz syryjskich Kurdów.

Resort dodał, że doniesienia dotyczące planowanej operacji odzwierciedlają „wrogie zachowanie” tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana i ekspansjonistyczne ambicje Ankary w Syrii.

PAP

drukuj