Syria: mimo rozejmu w nalotach zginęły 23 osoby

23 osoby zginęły dziś w nalotach w prowincji Idlib w Syrii, w miejscu, gdzie często wypoczywają ludzie – poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Piątek był ostatnim dniem 72-godzinnego rozejmu ogłoszonego przez armię syryjską.

Celem nalotów był rejon nadrzeczny w miejscowości Darkusz, w pobliżu granicy z Turcją. Prowincja Idlib pozostaje pod kontrolą grup syryjskich rebeliantów, w tym powiązanego z Al-Kaidą Frontu al-Nusra.

Ludzie, którzy zginęli i zostali ranni w wyniku nalotów, przybyli do Darkuszu z całej prowincji, by w weekend celebrować Eid al-Fitr, święto kończące ramadan, muzułmański miesiąc postu – informuje Obserwatorium, powołując się na świadków. Zaznacza, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć, gdyż są też ciężko ranni.

Szef obrony cywilnej w pobliskim miejscowości Ahmad Jazidżi powiedział agencji Reutera, że w rejonie, który został ostrzelany, nie ma żadnych wojskowych stanowisk i nigdy ich tam nie było.

72-godzinny rozejm na całym terytorium ogarniętego wojną kraju ogłosiła w środę syryjska armia, lecz rebelianci i Obserwatorium twierdzą, że akty przemocy mimo rozejmu nie zelżały. ,,Reżim ciszy” miał obowiązywać do północy w nocy z 8 na 9 lipca.

Reuters przypomina, że w Syrii trwają operacje zarówno syryjskich, jak i rosyjskich samolotów bojowych, lecz nie wiadomo, kto dokonał nalotów w prowincji Idlib.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl