fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: w nocy marznące opady, będzie ślisko

W nocy z czwartku na piątek będzie pochmurno, miejscami wystąpią marznące opady. W wielu miejscach drogi i chodniki mogą być oblodzone – poinformowała dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Ilona Bazyluk.

W nocy będzie pochmurno. W górach spadnie do 7 cm śniegu. Na pozostałym obszarze będzie padał słaby śnieg, którego może spaść ok. 2 centymetrów. Najładniejsza pogoda powinna być na Pomorzu. Tam będą rozpogodzenia. W wielu miejscach z powodu opadów i mrozu może być ślisko, drogi i chodniki mogą być oblodzone.

Temperatura minimalna wyniesie od -7 stopni Celsjusza na terenach podgórskich Karpat, -5 stopnia Pomorzu i na północnym wschodzie, -1 na zachodzie do zera nad morzem.

Wiatr będzie umiarkowany i porywisty na wschodzie oraz nad morzem. W górach w porywach do 110 km/h. Wiatr północno-zachodni i zachodni.

W piątek na wschodzie będzie padał śnieg, w centrum deszcz ze śniegiem, na krańcach zachodnich deszcz. W górach może spaść do 20 cm śniegu, a na zachodzie do 15 mm deszczu.

Temperatura maksymalna od -1 stopnia Celsjusza na północy kraju i na Podhalu, 2 stopni w centrum, do 7 na zachodzie.

Wiatr będzie silny, na zachodzie w porywach do 85 km/h, nad morzem do 90 km/h, a w Sudetach do 160 km/h. Wiatr słaby tylko na północnym wschodzie, południowy. Na zachodzie wiatr północno-zachodni i zachodni.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl