fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: czwartek z przelotnym deszczem i lokalnymi burzami na zachodzie

Przez cały dzień zachmurzenie umiarkowane z lokalnym deszczem i burzami głównie na zachodzie kraju – powiedział dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Michał Ogrodnik. Upały mogą wrócić w przyszłym tygodniu – dodał.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1544890552717611009?cxt=HHwWgsC4ubjxxvAqAAAA

W ciągu dnia zachmurzenie będzie umiarkowane, okresami duże z przelotnym deszczem i burzami na zachodzie Polski.

„W trakcie burz może spaść do 15 milimetrów wody na metr kwadratowy. Możliwy jest też silny wiatr do 65 kilometrów na godzinę. W tej części kraju będzie też najchłodniej” przekazał Michał Ogrodnik, dyżurny synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Na termometrach w najcieplejszym momencie dnia będzie od 19 st. C na zachodzie, 20 st. C na północy do 24 st. C na południowym wschodzie. Wiatr w ciągu dnia słaby, umiarkowany, w czasie burz porywisty.

„Na ten moment nie prognozujemy powrotu upałów i temperatur przekraczających 30 stopni Celsjusza. Wyższe temperatury mogą się pojawić, ale to jest perspektywa bardziej przyszłego tygodnia, a nie najbliższych dni” zaznaczył Michał Ogrodnik.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl