fot. Paweł Palembas

Święto rolników

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – tak zwane Zielone Świątki –  to także święto rolników. Z tej okazji prezydent Andrzej Duda złożył gospodarzom życzenia owocnych zbiorów. Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podziękował natomiast rolnikom za ich codzienną pracę.

Zielone Świątki to potoczna, ludowa nazwa Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Dla rolników to szczególny dzień.

– W pierwszy dzień Zielonych Świątek, już od okresu przedwojennego, obchodzimy Święto Ludowe. W całej Polsce, ci, którzy są związani z wsią, z rolnictwem obchodzą swoje święto – mówił Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Z tej okazji złożył wieniec pod pomnikiem Wincentego Witosa w Warszawie, czołowego działacza ruchu ludowego.

– Polscy rolnicy zasługują na wielki szacunek. […] Bądźmy wdzięczni polskim rolnikom – apelował min. Jan Krzysztof Ardanowski.

To dzięki nim mamy zapewnione bezpieczeństwo żywnościowe w kraju – wskazał prezydent Andrzej Duda. Z okazji Zielonych Świątek złożył rolnikom życzenia jak największych plonów.

– By mieli zapewnione i to, co do zasiewu na przyszły rok, i zabezpieczeni byli, jeżeli chodzi o wszelkie możliwości rozwoju gospodarstwa na następne lata. Aby zabezpieczona byłą rodzina i krótko mówiąc, żeby ten rok nie przyniósł im trosk, aby mogli gospodarować spokojnie, czyli powiem – akurat idealnie pasuje to w święto Zesłania Ducha Świętego: Szczęść Boże polskim rolnikom – akcentował prezydent Andrzej Duda.

TV Trwam News

drukuj