fot. sxc.hu

Światowy Dzień Ubogich

W niedzielę przeżywać będziemy Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. Przygotowując się do tego specjalnego wydarzenia poznański Caritas zorganizował  różne formy pomocy.

W niedzielę już po raz trzeci obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich. W tygodniu poprzedzającym to święto pracownicy i wolontariusze poznańskiej Caritas zorganizowali szereg akcji pomocowych.

– Dzisiaj spędzamy dzień z ubogimi, z bezdomnymi w miejscach, w których na co dzień przebywają. Odwiedzamy koczowiska, pustostany, jakieś baraki – mówi Karolina Dragan z Caritas.

Pracownicy i wolontariusze Caritas rozdawali koce, śpiwory i termosy. To jedna z form pomocy, jaką przygotowano dla bezdomnych z Poznania. Bezdomni mogli także zadbać o swój wygląd.

– Uczniowie szkoły fryzjerskiej będą służyli pomocą w ogrzewalni. Można będzie skorzystać z usług fryzjerskich, kosmetycznych. Będzie też możliwość skorzystania z porad dotyczących szukania pracy czy pomocy z wyjścia z nałogów – podkreśla ksiądz Marcin Janecki, dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Akcji pomocowej nie byłoby, gdyby nie zaangażowanie dziesiątek wolontariuszy. Jedną z takich osób jest Agnieszka Józefek.

– Po klasie maturalnej, kiedy miałam najdłuższe wakacje w życiu, postanowiłam zrobić coś dla ludzi, a że w mojej parafii jest Caritas archidiecezjalne, to postanowiłam się tutaj zgłosić i zacząć przygodę z wolontariatem – tłumaczy Agnieszka Józefek.

Światowy Dzień Ubogich ustanowił papież Franciszek na zakończenie Jubileuszu Miłosierdzia. Jest on obchodzony w niedzielę poprzedzającą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.

TV Trwam News

drukuj