fot. PAP/Jacek Turczyk

Świąteczna zbiórka żywności

Już po raz 24. odbywa się świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Banki Żywności. W akcję włącza się para prezydencka, która zachęca wszystkich do pomocy osobom potrzebującym. Zbiórka potrwa do soboty.

Akcja organizowana jest dwa razy w roku, w okresie wielkanocnym i przed Bożym Narodzeniem. Wsparcie, jakie możemy udzielić w czasie pandemii osobom potrzebującym, jest bardzo ważne.

Obostrzenia sanitarne sprawiają, że zbiórki w sklepach odbędą się bez wolontariuszy. Zwróćmy jednak uwagę na kosze, które są w ponad 2 tysiącach sklepów, w 537 miejscowościach w całej Polsce. Możemy składać do nich produkty takie jak olej, mąka, makaron, kasza, konserwy, słodycze i inne produkty o długim okresie ważności – wyjaśniają prezydent Andrzej Duda wraz z żoną Agatą Kornhauser-Dudą.

Zakupy można zrobić także w charytatywnym sklepie online pod adresem zbiorkazywnosci.pl. „Powinniśmy łączyć się w działaniu, dla dobra wspólnego” – podkreśla para prezydencka.

– Szanowni Państwo, w okresie świątecznym chcemy być blisko, razem. Choć w tym roku ta bliskość jest ograniczona, nadal możemy, a powiem więcej – powinniśmy dzielić się dobrem. Przede wszystkim z najbliższymi i przyjaciółmi, ale też z nieznajomymi, z tymi, którym to wsparcie jest po prostu potrzebne. Sprawmy, aby nadchodzące święta, mimo wszystkich przeciwności, pełne były naszej tradycyjnej Bożonarodzeniowej atmosfery – mówi para prezydencka.

Zbiórka potrwa do najbliższej soboty.

TV Trwam News

drukuj