fot. twitter.com

Świat w obliczu pandemii. Koronawirus jest już we wszystkich krajach Europy

Koronawirus jest już we wszystkich krajach Europy. O pierwszych przypadkach zakażenia poinformowała Czarnogóra. Do tej pory był to jedyny europejski kraj, w którym nie było zagrożenia.

Zakażone w Czarnogórze są dwie kobiety, które wróciły do kraju przed 12 dniami – jedna z USA, a druga – z Hiszpanii. O pierwszej śmiertelnej ofierze koronawirusa poinformowały Turcja i Mołdawia.

Środa to drugi dzień silnych ograniczeń we Francji. Policjanci mają teraz nakładać wyższe kary za nieprzestrzeganie rządowych zaleceń.

– Jeśli chcemy być spójni, wszyscy ci, którzy są w strefie europejskiej, muszą przyjąć spójne metody i procesy walki z epidemią. Włochy, Francja, Hiszpania, a może jutro inne państwa zdecydują się być w zamknięciu – powiedział Édouard Philippe, premier Francji.

We Włoszech ponad 2600 pracowników służby zdrowia ma koronawirusa. Lekarze i cały personel medyczny stanowią ponad 8 proc. wszystkich zakażonych. Rok szkolny we Włoszech nie zostanie jednak przedłużony z powodu epidemii – oświadczyła minister oświaty.

W Hiszpanii rząd wyda na walkę z ekonomicznymi skutkami epidemii rekordową kwotę 200 mld euro.

– Stoimy w obliczu bezprecedensowego wyzwania, nieznanej pandemii, która rozprzestrzeniła się niezwykle szybko na całym świecie. Zagrożenie nie bierze pod uwagę ani granic, ani kolorów, ani języków – wskazał Pedro Sanchez, premier Hiszpanii.

Koronawirus sparaliżował życie także na Ukrainie. Od dziś w Kijowie ze środków komunikacji miejskiej będą mogły korzystać jedynie osoby w maseczkach ochronnych – ogłosiły tamtejsze władze. Pojazdem nie będzie mogło podróżować więcej niż 10 pasażerów jednocześnie.

– Powinniśmy po prostu podjąć środki zapobiegawcze. Powinniśmy nosić maski. Jechałem metrem i nie widziałem ani konduktora, ani pasażerów noszących maski – podkreślał obywatel Ukrainy.

W Malezji zamknięto szkoły i uniwersytety, zawieszano działalność niektórych przedsiębiorstw, zakazano zgromadzeń. Ograniczenia obowiązują także w ruchu wewnątrz kraju, zamknięto granice.

– Podejmujemy środki ostrożności. To jest lepsze dla samej rodziny, niż podróżowanie. Sądzę więc, że to jest bardzo dobra decyzja – akcentowała obywatelka tego Malezji.

W Korei Południowej zauważa się tendencję spadkową, jeśli chodzi o zachorowania.

– Na dzisiaj, na koronawirusa  leczonych jest 6789 pacjentów, a 1540 osób zostało zwolnionych z kwarantanny po całkowitym wyzdrowieniu, 84 osoby zmarły – wskazał Yoon Tae-ho, dyrektor generalny ds. polityki zdrowotnej w Korei Południowej.

O 40 proc. wzrosła liczba zakażeń koronawirusem w Izraelu w ciągu ostatniej doby. Brytyjski rząd przedstawił z kolei projekt nadzwyczajnej ustawy do walki z epidemią koronawirusa, która między innymi przyznaje policji i urzędnikom imigracyjnym prawo do zatrzymywania ludzi i umieszczania ich w izolacji w celu ochrony zdrowia publicznego.

Minister obrony USA nakazał marynarce wojennej przygotowanie okrętów szpitalnych, by odciążyć szpitale. Kanada i USA porozumiały się w sprawie zamknięcia wspólnej granicy, aby spowolnić rozwój epidemii koronawirusa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl