fot. PAP/Wojciech Pacewicz

Suwerenna Polska: gotówka to wolność, niezależność i tożsamość

Gotówka to wolność, niezależność i tożsamość – przekonywali dziś politycy Suwerennej Polski, nawiązując do projektu ustawy zmierzającego do ograniczeń w obrocie gotówką wprowadzonych za pomocą „Polskiego Ładu.

„Pieniądz istnieje fizycznie, banknotu można dotknąć, banknot nie traci wartości, można nim zapłacić każdemu i wszędzie. Gotówka to wolność i niezależność od rządu, polityków, koncernów, banków; wolność decydowania o tym, co robimy, komu sprzedajemy, od kogo kupujemy” – mówił dziś na konferencji prasowej wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Dodał, że projekt zachowujący dotychczasowy limit w obrocie gotówką, skierowany w czwartek do dalszych prac w Sejmie, „dziś został pozytywnie zaopiniowany przez wszystkie siły polityczne” na posiedzeniu komisji finansów publicznych.

„Przygotowaliśmy projekt w obronie gotówki, za zniesieniem limitów gotówkowych wprowadzonych Polskim Ładem. Wspólnie złożyliśmy go z koleżankami i kolegami z PiS” – powiedział Marcin Warchoł.

W czwartek Sejm na pierwszym czytaniu opowiedział się za dalszymi pracami nad poselskim projektem nowelizacji ustaw o podatku dochodowym od osób fizycznych i o podatku dochodowym od osób prawnych. Przewiduje ona uchylenie przepisów obniżających limit płatności gotówkowych z 15 do 8 tys. zł, a także wprowadzających obowiązek płatności za pośrednictwem rachunku bankowego przez konsumenta, kiedy wartość transakcji z przedsiębiorcą przekracza 20 tys. złotych.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl