Studenci krakowskiego UR zapowiadają protest

Studenci Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie zapowiadają protest ws. przyłączenia jednego z kierunków do Wydziału Ogrodnictwa.To odpowiedź na decyzję władz uczelni o zamknięciu jednostki międzywydziałowej: Biotechnologii. O sprawie napisał jeden z dzienników.

Biotechnologia na Uniwersytecie Rolniczym ma zostać przeniesiona na Wydział Ogrodnictwa. Studenci sprzeciwiają się temu, ponieważ nazwa wydziału sugeruje zdobycie kwalifikacji, których nie przewiduje ich program kształcenia – tym samym zmniejszy to ich szanse na rynku pracy.

Studenci domagają się ukończenia studiów na takich warunkach, jakie zostały im przedstawione w umowie, w innym razie nie wykluczają strajku – mówi członek Komitetu Strajkowego Studentów UR.

– Podjęte przez nas kroki, to petycje do władz uczelni, rozmowy samorządu, rozmowy ogółu studenckiego z rektorem oraz prorektorem, które nie przyniosły żadnych skutków. W tej chwili została nam ostateczność, czyli strajk na mocy ustawy 206 o szkolnictwie wyższym. Strajk planowany jest w najbliższy poniedziałek o godz. 9:00 pod rektoratem. Dowiadywaliśmy się różnymi – wręcz niestandardowymi – drogami o tym przyłączeniu, aż do spotkania rektora ze studentami, na którym właściwie oznajmił nam podjętą decyzję. To nie było na zasadzie dyskusji – zaznacza student.

Obecnie trwają negocjacje w tej sprawie. Ostateczna decyzja należy do rady wydziału.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl