PAP/EPA

Strefa Gazy: 11 zabitych w izraelskim ostrzale obozu dla uchodźców w Rafah

Co najmniej 11 osób zginęło, a 50 zostało rannych w sobotnim ostrzale obozu dla uchodźców w Rafah na południu Strefy Gazy, którego z powietrza dokonały siły Izraela – poinformowało ministerstwo zdrowia tego palestyńskiego regionu.

Obóz złożony z namiotów mieszczących uchodźców wewnętrznych jest położony przy szpitalu Tal As-Sultan w zachodniej części miasta.

Organizacje humanitarne ostrzegają przed katastrofą w Rafah – mieście, do którego skierowała się większość palestyńskich uchodźców – w przypadku izraelskiej ofensywy.

Pod naciskiem Waszyngtonu przywódcy polityczni i wojskowi Izraela oświadczyli, że operacja nie rozpocznie się, dopóki nie zostanie zapewnione bezpieczeństwo osób, które nie uczestniczą w walkach.

W sobotnim ostrzale zginął m.in. Abdel Fattah Abu Marhi, kierownik zespołu ratowników medycznych szpitala. Ministerstwo dodało, że wśród rannych jest wiele dzieci.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl