fot. Monika Bilska

Strażacy: Ostatniej doby 185 pożarów; zginęły cztery osoby

Ostatniej doby w całej Polsce doszło do 185 pożarów, w których zginęły cztery osoby, a kolejne cztery zostały ranne – poinformował w środę rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski. Do śmiertelnych zdarzeń doszło w woj. świętokrzyskim oraz lubuskim.

W miejscowości Bodzechów (pow. ostrowiecki, woj. świętokrzyskie) jedna osoba zginęła w pożarze drewnianego domu, natomiast w miejscowości Krępa (pow. opatowski, woj. świętokrzyskie) dwie osoby zginęły w pożarze pomieszczenia parterowego budynku. Jedna osoba zginęła też w pożarze budynku mieszkalnego w Pierzwinie w Lubuskiem (pow. zielonogórski).

Jak przekazał rzecznik komendanta głównego PSP st. kpt. Krzysztof Batorski, łącznie do wszystkich zdarzeń strażacy wyjeżdżali w czasie ostatniej doby 1020 razy. 185 razy chodziło o pożary, a 724 interwencje dotyczyły tzw. zagrożeń miejscowych. 111 razy alarmy okazały się fałszywe.

We wtorek jedna osoba zmarła też w wyniku zatrucia czadem. Od 1 października PSP odnotowała osiem zgonów z tego powodu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl