fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Straż Graniczna: minionej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 12 osób

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 12 osób – przekazała w środę Straż Graniczna.

„Wczoraj tj. 25.01 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 12 osób. To obywatele Libanu, Iraku i Syrii” – poinformowała na Twitterze Straż Graniczna. Podała przy tym, że osoby te zostały zatrzymane na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Narewce.

„W nocy na odcinku #PSGCzeremcha żołnierze białoruscy kilkukrotnie na widok polskich patroli strzelali z długiej broni” – dodała SG.

https://twitter.com/Straz_Graniczna/status/1486241176617472002

W zeszłym roku Straż Graniczna zanotowała 39,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W grudniu ub.r. odnotowano ponad 1,7 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w listopadzie 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania, z którego wyłączeni są m.in. mieszkańcy, czy miejscowi przedsiębiorcy. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl