Strajk pracowników tanich linii lotniczych

Strajki w Ryanairze. Odwołano ponad 600 lotów w całej Europie. Komisja Europejska przypomina o prawach pasażerów.

Ci, którym odwołano lot, mają prawo do zwrotu kosztów, odszkodowania czy lotu zastępczego. Sprawy te szczegółowo reguluje unijne prawo.

W przypadku gdy linie nie wywiązały się z obowiązków w sytuacji odwołania lotu, pasażer może złożyć skargę bezpośrednio do linii, do odpowiedniego organu krajowego oraz skierować sprawę do sądu.

Personel pokładowy irlandzkich tanich linii lotniczych Ryanair we Włoszech, Hiszpanii, Portugalii i Belgii rozpoczął dwudniowy strajk, co skłoniło Ryanair do anulowania ponad 12 proc. lotów. Pracownicy chcą m.in., by w całej Europie umowy o pracę zawierano na podstawie prawa lokalnego, a nie irlandzkiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl