fot. PAP/EPA

Starcia na wschodzie Ukrainy

Nie ustaje napięta sytuacja na wschodzie Ukrainy, gdzie trwają starcia między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami. Rebelianci wciąż kontrolują miejsce katastrofy, w którym rozbił się samolot malezyjskich linii lotniczych.

Z najnowszych doniesień ukraińskiej armii wynika, że siły rządowe posuwają się naprzód i kontrolują już większość spornego terytorium.

Jak podały ukraińskie władze,terytorium kontrolowane przez prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy, obejmujące tzw. Doniecką Republikę Ludową i Ługańską Republikę Ludową, zostało zredukowane o ¾. Mimo stopniowego zwalczania sił separatystów, warunki do życia na wschodzie są skrajnie złe,  a starcia nie ustają.

Tymczasem  Wagon z rzeczami osobistymi ofiar katastrofy malezyjskiego boeinga na wschodniej Ukrainie pozostaje w rękach prorosyjskich separatystów, którzy kontrolują miejsce tragedii. Międzynarodowa misja ma utrudnione zadanie, ponieważ w miejscu katastrofy wciąż trwają starcia.

17 lipca Boeinga 777 linii lotniczych Malaysia Airlines rozbił się na terenie opanowanym przez prorosyjskich separatystów w obwodzie donieckim na wschodzie kraju; Prawdopodobnie został zestrzelony przez rebeliantów. Zginęli wszyscy na pokładzie – 298 osób, w większości Holendrzy.

 

TV Trwam News

drukuj