Stanisław Karczewski dla „Rz”: Uważam, że Antoni Macierewicz powinien zachować stanowisko

Liczę, że Antoni Macierewicz wciąż z wielką pasją będzie mógł usprawniać polskie wojsko. Uważam, że minister Macierewicz powinien zachować stanowisko – powiedział w poniedziałkowym wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” marszałek senatu Stanisław Karczewski.

Marszałek odniósł się także do spekulacji o styczniowej rekonstrukcji rządu.

„Nie jest pewne, czy rekonstrukcja będzie w styczniu” – stwierdził.

„Zmiana może nastąpić później. Możliwe, że konsultacje będą wymagały dłuższego czasu. O rekonstrukcji, która nastąpiła, mówiliśmy od lipca. Zmiany potrzebują czasu, namysłu, ustaleń, negocjacji. Dalsza rekonstrukcja może być również głęboką zmianą, a czym mówił niedawno w wywiadzie telewizyjnym prezes Jarosław Kaczyński. Rząd Mateusza Morawieckiego powstanie po ustaleniu z prezesem Kaczyńskim i ustaleniach politycznych” – uściślił Stanisław Karczewski.

Zapytany, czy Jarosław Kaczyński może zastąpić Mateusza Morawieckiego w funkcji premiera powiedział, że życzy „Mateuszowi Morawieckiemu, żeby mógł zostać premierem do końca kadencji i żeby mógł realizować misję Zjednoczonej Prawicy”.

Stanisław Karczewski odniósł się także do oskarżeń względem premiera, że jest on „banksterem” i „ciałem obcym” w PiS-ie, a także o to, że doradzał w przeszłości Donaldowi Tuskowi.

„Nie znam określenia +bankster+” – stwierdził marszałek.

„Doradzanie w przeszłości Tuskowi to tylko dodatkowy atut Mateusza Morawieckiego, bo dzięki temu ma większe rozeznanie polityczne. Mateusz Morawiecki jest od dwóch lat częścią PiS. Wiele osób chce zasilić Biało-Czerwoną Drużynę” – dodał marszałek Karczewski, który przypomniał także, że do PiS przeszło ostatnio dwóch senatorów PO.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl