fot. o. Piotr Dettlaff CSsR

Stabilizuje się sytuacja powodziowa w łódzkiem

Poziomy wód na większości wodowskazów opadają. W ciągu ostatnich 24 godzin odwołano dwa alarmy przeciwpowodziowe – poinformowało dzisiaj Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

Według WCZK alarmy przeciwpowodziowe obowiązują nadal w ośmiu gminach: Sulejów, Aleksandrów, Piątek, Radomsko, Nowa Brzeźnica, Uniejów, a także w mieście i gminie Działoszyn oraz w Łowiczu. Na terenie trzech kolejnych samorządów – w gminie Pęczniew, w powiecie poddębickim i mieście Sieradzu – obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Jak informuje Centrum wysoki stan rzek w woj. łódzkim zanotowano m.in. na Pilicy w Sulejowie gdzie poziom wody przekroczył stan alarmowy o 56 cm; na Warcie w Działoszynie (przekroczenie stanu alarmowego o 18 cm) i w Osjakowie (+38 cm).

W związku z sytuacją na rzekach w regionie łódzkim zwiększono odpływ wody ze zbiornika w Sulejowie z 98 metrów sześciennych na sekundę do 100,8 metrów sześciennych na sekundę. W chwili obecnej rezerwa wynosi 9,22 mln metrów sześciennych. Na dwóch innych zbiornikach – Jeziorsko i Miedzna utrzymano dotychczasowe poziomy odpływów.

Według meteorologów dzisiaj w Łódzkiem wystąpią przelotne opady deszczu, burze i grad.

 

RIRM/PAP

drukuj