St. Żaryn: ABW jest w stałym kontakcie ze służbami niemieckimi

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zbiera informacje w sprawie zamachu w Berlinie, jest w stałym kontakcie z niemieckimi służbami i rodziną ofiary – powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

ABW zbiera informacje, jest w stałym kontakcie z niemieckimi służbami i rodziną ofiary. Na tym etapie, to jedyne informacje, które mogę podać” – powiedział rzecznik ministra Mariusza Kamińskiego.

W poniedziałek wieczorem ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi na terenie jarmarku świątecznego w okolicach dworca ZOO w Berlinie. Według ostatniego bilansu zginęło co najmniej 12 osób, a 48 zostało rannych, w tym część ciężko. Policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem. W aucie znaleziono też ciało polskiego kierowcy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl