W środę w całej Polsce spore zachmurzenie

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominował rozległy niż z ośrodkami nad Atlantykiem, Wyspami Brytyjskimi, Alpami, zachodnią Ukrainą i nad zachodnią Polską.

Jedynie południowo-zachodnia część kontynentu będzie pod wpływem wyżu. Polska będzie pod wpływem płytkiego ośrodka niżowego, który przemieści się z południa na północ, wzdłuż zachodniej granicy kraju. Na północy Polski pogodę będzie kształtował front okluzji. Z południa będzie napływać ciepła masa powietrza polarnego morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 982 hPa i będzie wzrastać.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na południu Polski. W północnej połowie kraju opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju miejscami słabe opady deszczu, lokalnie deszczu ze śniegiem, wysoko w górach śniegu. Rano jeszcze miejscami mgły ograniczające widzialność początkowo do 300 m. Temperatura maksymalna od 1 st., 4 st. w północnej połowie kraju, miejscami na krańcach wschodnich oraz w rejonach podgórskich do 5 st., 8 st. na pozostałym obszarze. Wiatr na północy kraju słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni, poza tym słaby, zmienny.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południu. Na północy lokalnie opady śniegu i śniegu z deszczem. Na pozostałym obszarze kraju zanikające słabe opady deszczu ze śniegiem lub deszczu, a na północnym wschodzie i wschodzie jeszcze miejscami możliwe opady marznące powodujące gołoledź. Miejscami, głównie w południowej połowie kraju, mgły, lokalnie ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. do 2 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl