fot. Joanna Strzezek

Spotkanie wielkanocne Rodziny Radia Maryja w Kanadzie

W miejscowości Mississauga w kanadyjskiej prowincji Ontario odbyło się w niedzielę spotkanie wielkanocne Rodziny Radia Maryja.

Wydarzenie zorganizowano w niedzielę w parafii św. Maksymiliana Kolbe, w której posługują misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Uczestnicy spotkania najpierw jednak wzięli udział w sobotniej pielgrzymce do Wilna na „Kanadyjskich Kaszubach”.

– Była to pierwsza polonijna osada na terenie Kanady. Za czasów zaborów z Kaszub uciekali Polacy i osiedlali się tutaj, prawie 300 km na północny-wschód od Toronto. Jest tu kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, w którym znajduje się obraz Pana Jezusa Miłosiernego i od kilkunastu lat właśnie w sobotę, przed Niedzielą Miłosierdzia, do tego sanktuarium pielgrzymują kapłani polskich parafii razem ze swoimi wiernymi – wyjaśnił o. Jan Król CSsR.

W spotkaniu uczestniczył m.in. ks. abp Tadeusz Wojda, biskup białostocki, który przewodniczył niedzielnej Mszy św. odpustowej.

– Natomiast o 14.30 Rodzina Radia Maryja zgromadziła się na wspólnej Mszy św., której miałem zaszczyt przewodniczyć i wygłosić kazanie. Po Mszy św. udaliśmy się do Centrum Jana Pawła II na tradycyjne spotkanie wielkanocne – mówił o. Jan Król CSsR.

– Te spotkania są udane. Ludzie wychodzą i bardzo dziękują, mówiąc, że „jak zwykle było dobrze” wskazała Joanna Strzeżek, prezes Family of Radio Maryja Canada.

Podczas wydarzenia odbył się także koncert Anny Wójcik przy akompaniamencie Bartosza Hadały.

– Żywa muzyka. Przeprowadzili nas pięknymi wykonaniami na wysokim poziomie, poprzez niemiecki barok i romantyzm. Zabrzmiał również Stanisław Moniuszko, ojciec polskiej opery. Wspaniałe były te przeżycia – mówił jeden z uczestników spotkania.

Relacja ze spotkania wielkanocnego w Mississauga dostępna jest [tutaj]

RIRM

drukuj