fot. episkopat.pl

Spotkanie Rady ds. Rodziny KEP

Dzień przed 36. Ogólnopolską Pielgrzymką Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, czyli 26 września, rozpocznie się spotkanie Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Głównym tematem obrad będą problemy bioetyczne małżeństw.

Procedury in vitro i problemy kobiet, których ciąża jest zagrożona – to kwestie, które wymagają spojrzenia etycznego oraz wsparcia rodzin. Dlatego to właśnie te tematy zostaną podjęte podczas spotkania Rady ds. Rodziny KEP – poinformował przewodniczący Rady ks. bp Wiesław Śmigiel.

„Staramy się pamiętać o tym, co wielokrotnie mówił papież Franciszek, że małżeństwa i rodziny wymagają towarzyszenia. Ciągle musimy być blisko rodzin, służąc im pomocą. W związku z tym staramy się pogłębiać wiedzę specjalistyczną wśród doradców życia rodzinnego, by mogli pomagać w rozwiązywaniu pojawiających się problemów” – podkreśla ks. bp Wiesław Śmigiel.

Na spotkaniu zostanie wygłoszony wykład poświęcony poradniom bioetycznym pomagającym rodzinom w trudnych decyzjach. Poprowadzi go ks. dr hab. Andrzej Muszala, kierownik Poradni Bioetycznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Na temat nowych technologii bioetycznych w służbie rodziny – o ich szansach i zagrożeniach – opowie biolog molekularny dr n. med. Monika Zazula.

Z kolei wykład poświęcony wizji rodziny w nauczaniu ks. kard. Stefana Wyszyńskiego wygłosi Stanisława Nowicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl