Spotkajmy się na 8. „Dziękczynieniu w Rodzinie”

Drodzy widzowie TV Trwam, słuchacze Radia Maryja!

Kochana Rodzino Radia Maryja!

Serdecznie zapraszamy Wszystkich na nasze doroczne „Dziękczynienie w Rodzinie”.

Już 3. września /w sobotę/ koniecznie spotkajmy się w Toruniu, w dawnym Porcie Drzewnym przy ul. Droga Starotoruńska, gdzie mieści się Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

8.dziekczynienie w rodzinie-plakat

plakat-mszalny

plakat-medyczny


Pobierz plakat w PDFOd godz. 12.00 – na scenie nad wodą – wystąpią zespoły folklorystyczne m.in.:

– Abrakadabra z Mielca

– Małe Rożnowioki z Rożnowa

– Ziemia Beskidzka

A także:

– Jan Wojdak&Wawele

– Arisa Vinci

Naszemu spotkaniu towarzyszyć będzie także modlitwa: Anioł Pański, Koronka ku czci Bożego Miłosierdzia oraz Apel Jasnogórski. Natomiast o godz. 15.30 w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II – pod przewodnictwem ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia – metropolity gdańskiego sprawowana będzie Eucharystia. Po Mszy św. – w sanktuarium – odbędzie się koncert w wykonaniu Orkiestry koncertowej Victoria oraz modlitwa różańcowa.

Natomiast o godz. 19.00 w amfiteatrze odbędzie się koncert galowy w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego: Ortus Poloniae – widowisko historyczne z okazji 1050. Rocznicy chrztu Polski.

Wszyscy uczestnicy naszego „Dziękczynienia w Rodzinie”: od najmłodszych do najstarszych znajdą coś dla siebie. Przygotowaliśmy bogatą i zdrową ofertę kulinarną. Na ekologicznych stoiskach będzie można zaopatrzyć się w żywność: owoce, przetwory, soki, nabiał, pieczywo i zioła. Na wszystkie dzieci będzie czekał plac zabaw.

Już od godz. 11.00 w „Miasteczku zdrowia” przy WSKSiM rozpoczną się bezpłatne konsultacje medyczne ze specjalistami z zakresu onkologii: mammografia i cytologia; chorób serca, cukrzycy … będzie możliwość wykonania badań w zakresie wczesnego wykrywania tętniaka aorty  jamy brzusznej. W auli uczelni o godz. 13.00 i 14.00 wykład i rozmowa z p. dr. n. med. Tomaszem Mierzwą chirurgiem – onkologiem.

Uwaga mieszkańcy Torunia! Specjalnie oznakowane bezpłatne autobusy będą kursowały z centrum Torunia – z przystanku przy alei Solidarności oraz z Rubinkowa do WSKSiM oraz z powrotem. Szczegółowy rozkład zostanie zamieszczony na naszym portalu: www.radiomaryja.pl oraz na stronie Urzędu Miasta Torunia.

Dziękczynienie w Rodzinie odbywa się pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego, ks. bp. Andrzeja Suskiego ordynariusza diecezji toruńskiej oraz współfinansowane jest ze środków fundacji PZU.

3. września – Toruń – ul. Droga Starotoruńska
to miejsce naszego rodzinnego spotkania.

Nie może zabraknąć Ciebie.
Zaproś także i innych. Spotkajmy się!

drukuj