fot. pixabay.com

Spadek bezrobocia

Polska po raz kolejny znalazła się w ścisłej czołówce krajów Unii Europejskiej z jednym z najniższych wskaźników bezrobocia. W czerwcu 2022 roku według badań Eurostatu stopa bezrobocia wyniosła 2,7 procent. Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędzie pracy w lipcu tego roku jest najniższa od 32 lat.

Szacowana przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej stopa bezrobocia rejestrowanego z końcem lipca utrzymuje się na podobnym poziomie i wynosi 4,9 proc. Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, wskazała, że z reguły w miesiącach letnich bezrobocie spada w związku z pracami sezonowymi. Minister nie kryje zadowolenia z tego, że wyniki są najlepsze od 32 lat.

„Według wstępnych danych w końcu lipca 2022 roku w urzędach pracy zarejestrowanych było 811,5 tys. bezrobotnych, czyli o 6,5 tys. mniej niż miesiąc wcześniej. Po raz ostatni w rejestrach urzędów pracy mniej bezrobotnych – 699 tys. – zarejestrowanych było w lipcu 1990 r. To kolejny rekordowy miesiąc” – podkreśliła Marlena Maląg.

Stopa bezrobocia rejestrowanego w końcu lipca tego roku kształtowała się w przedziale od 2,7 proc. w woj. wielkopolskim do 7,6 proc. w warmińsko-mazurskim. Dla porównania wśród krajów UE bezrobocie waha się w granicach 6 proc., a w krajach strefy euro – 6,6 procent.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl