fot. pixabay.com

„Solidarność” apeluje do rządu o uszczelnieniu ustawy o zakazie handlu w niedzielę

Handlowa „Solidarność” domaga się od rządu, aby w trybie pilnym uszczelnił ustawę ograniczającą handel w niedzielę. Związek zabiega o to od lat, jednak bezskutecznie.

Kolejne sieci planują wykorzystać lukę w prawie i otworzyć swoje sklepy w niedzielę. Wszystko może odbyć się z udziałem państwowej spółki. Media informują, że PKN Orlen poprzez kolportera Ruch może współpracować z placówkami handlowymi. Sklepy mogłyby świadczyć usługi pocztowe.

Szef handlowej „Solidarności”, Alfred Bujara, przyznaje, że jeśli informacje się potwierdzą, to będziemy mieli do czynienia ze skandalem.

– Takie omijanie przepisów jest lekceważeniem państwa polskiego i kpiną z polskiego prawa. Jeżeli w procederze uczestniczą firmy kontrolowane przez Skarb Państwa, to trudno będzie sytuację skomentować w kulturalny sposób. To pokazuje, że trzeba w trybie pilnym uszczelnić ustawę o ograniczeniu handlu w niedzielę, o co zabiegamy od lat – podkreśla Alfred Bujara.

Do strony społecznej docierają sygnały, że zagraniczne dyskonty będą chciały uzyskać status operatora pocztowego. Alfred Bujara zaznacza w tym kontekście, że nie widział w Europie placówki pocztowej, w której można kupić od dżemu po alkohol.

Ustawa o zakazie handlu w niedziele wchodziła etapami. Dziś pracownicy sklepów mogą cieszyć się praktycznie wszystkimi niedzielami wolnymi. Za złamanie zakazu grozi kara grzywny w wysokości od 1 tys. zł do 100 tys. zł, a przy uporczywym łamaniu ustawy kara ograniczenia wolności.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl