fot. PAP/Piotr Nowak

Służby alarmują, by w czasie wyjazdów zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci

Wakacje trwają na dobre. Służby alarmują, by w czasie wyjazdów zwracać uwagę na bezpieczeństwo dzieci. Zaznaczają, aby dziecko zawsze było pod opieką osoby dorosłej.

Wakacje to przede wszystkim czas odpoczynku dla dzieci. To, czy będzie on udany, a przede wszystkim bezpieczny, zależy w dużej mierze od odpowiedzialności rodziców – mówiła rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, komisarz Karina Kamińska.

– Każdy dorosły, który jedzie na wypoczynek ze swoim dzieckiem lub ma pod opieką dzieci, musi kierować się zasadą, że on wakacji nie ma, czyli dziecko musi być zawsze pod opieką rodzica – wskazała kom. Karina Kamińska.

To ważna zasada podczas każdego wypoczynku: nad morzem, nad jeziorem, w górach.

– Dziecko w ułamku sekundy potrafi zniknąć, więc rodzic nie odpoczywa – mówiła turystka.

Wszędzie gdzie jesteśmy, także na plaży, możemy wcześniej podjąć działania, które ułatwią pomoc naszym dzieciom na wypadek, gdyby się zagubiły.

– Warto domowym sposobem czy w postaci jakiejś gumki czy opaski założyć na rękę dziecku i zapisać na tym numer telefon – wskazał koordynator kąpieliska morskiego w Sopocie, Rafał Sroka.

– Takie opaski rozdają również policjanci podczas różnego rodzaju akcji profilaktycznych, ale są one także dostępne u ratownika wodnego ochotniczego pogotowia ratunkowego – podkreśliła rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Starsze dzieci można nauczyć numeru telefonu do rodzica na pamięć, ale też w inny sposób zadbać o nie, by znalazły drogę do domu.

– Nauczmy, że warto zwracać się do osoby dorosłej. Mam na myśli na przykład pracownika ochrony w sklepie, policjanta, ratownika wodnego, strażnika miejskiego, każdej osoby dorosłej, która wzbudza zaufanie – zaznaczyła kom. Karina Kamińska.

Co roku w lipcu i sierpniu policja przyjmuje zgłoszenia o zaginięciu ponad 2 tysięcy dzieci.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl