fot. PAP/EPA

Słowacki sąd podejmie decyzję w sprawie zamachowca, który zaatakował Roberta Fico

W sobotę sąd na Słowacji podejmie decyzję o ewentualnym areszcie dla zamachowca, który strzelał do premiera Roberta Fico. 71-letniemu pisarzowi grozi dożywocie.

Bezpośrednio po zamachu premier Robert Fico był operowany przez pięć godzin.

– Robert Fico przeszedł kolejną operację, o szczegółach poinformuje dyrektor. Po niemal dwugodzinnej operacji zespół medyczny dał z siebie wszystko – mówił wicepremier Robert Kaliniak, minister obrony Słowacji.

Słowacki premier został postrzelony w brzuch i klatkę piersiową. Operacja pozwoliła skontrolować, jak leczą się rany. Potrzebne było m.in. usunięcie martwej tkanki pozostałej po ranie postrzałowej.

– Pacjent jest obecnie przytomny i ustabilizowany, ale przebywa na OIOM-ie, a jego stan jest nadal bardzo poważny – wskazała Miriam Lapunikova, dyrektor szpitala w Bańskiej Bystrzycy.

W poniedziałek lekarze mają zdecydować czy premier zostanie przewieziony do Bratysławy. W sobotę z kolei sąd rozstrzygnie o ewentualnym tymczasowym aresztowaniu Juraja C., podejrzanego o zamach na życie premiera Słowacji. Prokurator złożył wniosek o zatrzymanie go do czasu procesu. Mężczyźnie grozi 25 lat więzienia lub dożywocie. Prokurator uzasadnił wniosek o areszt tym, że oskarżony mógłby kontynuować działalność przestępczą lub skorzystać z możliwości ucieczki, przebywając na wolności.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl