Śląskie: Pseudokibice zatrzymani za trzy rozboje dokonane w godzinę

Bytomscy policjanci zatrzymali dwóch nastoletnich pseudokibiców, którzy w ciągu zaledwie godziny napadli na dwoje taksówkarzy i spotkanego przed sklepem mężczyznę. Dwie zaatakowane przez nich osoby zostały okradzione, a jedna z nich – także pobita.

Rzecznik bytomskiej policji starszy aspirant Tomasz Bobrek powiedział w piątek PAP, że zatrzymani to 19-letni mieszkaniec Świętochłowic i 16-letni bytomianin z dzielnicy Łagiewniki. Jeszcze w piątek sąd zajmie się wnioskiem o aresztowanie starszego bandyty, młodszy odpowie przed sądem rodzinnym.

W nocy z soboty na niedzielę bytomscy funkcjonariusze zostali powiadomieni o trzech napadach w dzielnicy Łagiewniki.

„Z ustaleń śledczych wynikało, że do zdarzeń doszło po północy w ciągu jednej godziny. Jako pierwszy został zaatakowany 70-letni kierowca taksówki, który przywiózł dwóch młodych mężczyzn do dzielnicy Łagiewniki” – powiedział Bobrek.

Młodzi sprawcy zaatakowali taksówkarza, gdy wychodzili z jego samochodu. Udało mu się uciec.

Chwilę później przy sklepie spożywczym ci sami sprawcy zaatakowali wychodzącego z zakupami 49-latka. Pobili go i zabrali mu zapalniczkę oraz sześć butelek z piwem. Po kilkunastu minutach młodzi mężczyźni wsiedli do taksówki kierowanej przez 27-letnią bytomiankę. Napadli ją zabierając portfel z dokumentami, kartą bankomatową oraz gotówką w kwocie 200 zł.

Bytomscy policjanci ustalili rysopisy napastników i rozpoczęli poszukiwania. Szybko udało się ustalić, że sprawcy kilkanaście razy płacili kartą bankomatową skradzioną 27-latce. Zarejestrowały to kamery monitoringu.

Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani w środę rano. Okazało się, że to pseudokibice jednej ze śląskich drużyn piłkarskich, znani już wcześniej policjantom. 16-latek trafił do policyjnej izby dziecka, natomiast 19-latek do policyjnego aresztu.

Młodszy z nich jako nieletni sprawca czynu karalnego odpowie przed sądem rodzinnym. 19-latek usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 12 lat więzienia. W piątek sąd rozpatrzy wniosek o jego aresztowanie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl